Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności
Samorząd Województwa Śląskiego

Europejski Fundusz Społeczny w Województwie Śląskim

strona główna Książka Teleadresowa Mapa strony Newsletter Zadaj pytanie Facebook
RPO WSL 2014-2020Baza KonkurencyjnościHarmonogram Konkursów 2015Europejski Fundusz Społeczny w Województwie Śląskim - serwis promocyjnyInterpretacje Instytucji Zarządzającej PO KL
Liczba zawartych umów:
4 206
Wartość zakontraktowanych środków:
3,52 mld złotych
Aktualności

2014-09-08

Zostań WEBskim Nauczycielem już dziś!

Zapraszamy wszystkich nauczycieli z województwa śląskiego do udziału w bezpłatnym kursie doskonalenia w ramach projektu „WEBski Nauczyciel - szkolenia z wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji".

Projekt „WEBski Nauczyciel" jest kontynuacją działań podjętych w ramach realizowanego w latach 2011-2012 projektu „Elektroniczne doskonalenie i edukacja informatyczna nauczycieli eDeN", który cieszył się duża popularnością wśród nauczycieli (przeszkolono ponad 500 osób).

Dynamicznie rozwijające się nowoczesne technologie pojawiają się niemal w każdym obszarze współczesnego świata - coraz odważniej wchodzą również w sferę edukacji. Dzięki nowoczesnym technologiom nauczyciele mogą uatrakcyjnić swoje lekcje, dzięki czemu zwiększą motywację uczniów i dużo łatwiej przyciągną ich uwagę do omawianych zagadnień.
Mogłoby się wydawać, że obecnie uczący się w szkołach młodzi ludzie o nowoczesnych technologiach wiedzą wszystko. Może więc nauczyciele nie są uczniom w tym obszarze do niczego potrzebni? Nic bardziej mylnego. To złudne wrażenie, wręcz niebezpieczny mit.

Drogi Nauczycielu:
 - czy Twój uczeń wie jak selekcjonować zdobyte w internecie informacje i potrafi robić to z poszanowaniem praw autorskich?
- czy Twój uczeń potrafi chronić swoją tożsamość i prywatność czy raczej się nad tym nie zastanawia? (np. wrzucając zdjęcia na swój profil na facebooku)
- czy wiesz jak możesz oszczędzić swój czas (zawodowy i prywatny) przez korzystanie z tzw. Chmury?
- czy wiesz jak w prosty sposób możesz uatrakcyjnić swoje lekcje i sprawić, żeby uczniowie zdobywając wiedzę jednocześnie świetnie się przy tym bawili?
- czy wiesz o istnieniu regionalnych e-usług publicznych (takich jak ORSIP i SEKAP), dzięki którym Ty i Twoi uczniowie oszczędzicie czas i pieniądze?

Jeśli odpowiedziałeś/odpowiedziałaś sobie na powyższe pytania to już wiesz, że kurs doskonalenia w ramach projektu „WEBski Nauczyciel" jest dla Ciebie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie - szkolenia możemy zorganizować w Twojej własnej szkole!

W trakcie szkolenia uczestnikom zapewnione zostaną materiały szkoleniowe i catering.

Projekt otrzymał Honorowy Patronat Śląskiego Kuratora Oświaty.

Szczegółowy program szkoleń oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.e-slask.pl  w zakładce Kapitał Ludzki oraz w biurze projektu tel.: 32 700 78 34.

W imieniu Województwa Śląskiego projekt realizuje Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego (ŚCSI).
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Obrazek JPG [25kB]

RSS
Katowice; ul. Dąbrowskiego 23; godziny pracy: 7:30 - 15:30; telefony: +48 32 77 40 125, +48 32 77 40 126; faxy: +48 32 77 40 402; Mapa dojazdu
Kontakt z administratorem serwisu: Agnieszka Cieplik e-mail: acieplik@slaskie.pl, Marzena Podlaska e-mail: mpodlaska@slaskie.pl, telefon: +48 32 774 04 31
© Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego